Plíseň na stěnách

Řešíte problémy s plísní v interiéru? Vyzkoušejte naše systémové řešení firmy JUB.

Vlhkost a s tím spojená plíseň jsou jedny z nejhorších nepřátel obytných budov. Odstranit je třeba příčiny vlhkosti, které mohou být různé: špatná vodorovná nebo svislá hydroizolace, špatná tepelná izolace (vznik tepelných mostů), slabé větrání a vytápění vnitřních prostorů.

První opatření, které musíte udělat, je desinfekce plísní napadených stěn a zasaženého nábytku. Toto obyčejně provádíme na jaře, kdy jsou dny vhodné pro větrání. Použijeme ALGICID PLUS, nebo ALGICID, který rozředíme vodou v poměru 1 : 5 nebo 1 : 4 (spotřeba cca 0,5 L/12 – 15 m2 při jednom nátěru). Prostředek necháme působit 8 – 12 hodin a postup opakujeme.

Po 8 nebo více hodinách naneseme na takto připravený podklad protiplísňovou barvu JUPOL CITRO (spotřeba cca 0,2 L/ m2 pro dvojnásobný nátěr), která bude odolávat vzniku plísní min. 1 rok a déle, v závislosti na cirkulaci vzduchu v okolí natřených povrchů.

Desinfikované povrchy můžete vymalovat také barvami JUPOL CLASSIC nebo JUPOL GOLD s přídavkem JUBOCIDU, přípravku k preventivní ochraně zdiva proti plísni.

Pokud budete tímto způsobem ošetřovat místa schovaná za nábytkem, je třeba odsunout nábytek nejméně 10 cm od stěny, aby byla zajištěna cirkulace vzduchu. Proudění vzduchu můžete také podpořit správně umístěnými elektrickými ventilátory, které každý den zapnete alespoň na pár hodin.

Rozhodně se ale budete muset v budoucnosti postarat o dodatečnou tepelnou izolaci stěn a zvýšit větrání i vytápění vnitřních prostorů.

NEJPOKROČILEJŠÍ SYSTÉMY A POVRCHY PRO VÁŠ ÚSPĚCH

Naše výrobky jsou vyvinuty s citem pro špičkovou technologii a respektu k životnímu prostředí.

Naše laky a lazury zvýrazňují přirozenou krásu dřeva, zdokonalují užitné vlastnosti výrobků a potlačují barevné rozdíly.